Logo marki Lexus

Żarówki i oświetlenie do marki: Lexus

Część osób, która na co dzień nie interesuje się motoryzacją może nie wiedzieć, że Lexus jest osobną marką stworzoną przez Toyotę! W 1983 roku prezes japońskiego koncernu stwierdził, że istnieje potrzeba wyprodukowania samochodu klasy premium. Celem było rzucenie wyzwania liderom w segmencie, czyli głównie BMW i Mercedesowi. W 1989 roku światło dzienne ujrzał pierwszy w historii model Lexusa - LS 400.

By mieć pewność co do jakości pojazdu, Japończycy stworzyli około 400 aut koncepcyjnych. Lexus podbił rynek Modelem LS, który był w owym czasie jednym z najbardziej luksusowych sedanów na rynku. Do dziś wyszło na rynek aż pięć generacji tego samochodu, a ostatnia z nich zadebiutowała w 2017 roku. Na początku XXI Wieku Lexus uruchomił pierwszą fabrykę poza Japonią.

Firma nadal produkowała sedany, stopniowo przestawiając się na projektowanie samochodów typu SUV. Od kilku lat potężne SUV-y są symbolem marki. Lexus zwraca dużą uwagę na klientów segmentu premium, oferując im ekologiczne nowości w postaci kolejnych hybrydowych modeli.

Żarówki do innych modeli marki Lexus

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.