Logo marki Dodge

Żarówki i oświetlenie do marki: Dodge

Historia marki Dodge zaczyna się pod koniec XIX wieku, kiedy bracia Dodge zakładają przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją rowerów oraz części do maszyn, o nazwie Dodge Brothers Bicycle&Machine Factory. W roku 1901 przeniesiono fabrykę do Detroit (miasto, w którym w USA narodziła się branża motoryzacyjna) i rozpoczęto produkcję łożysk dla firmy Oldsmobile.

Rok później, przedsiębiorstwo braci Dodge podpisało umowę z Fordem (produkcja silników do Forda T), a w roku 1914 Dodge wyprodukował swój pierwszy samochód - datę tą uznaje się za oficjalną datę założenia marki Dodge. Dodge jest amerykańską marką zajmującą się produkcją samochodów osobowych, terenowych, vanów oraz pick-upów. Siedziba marki znajduje się w mieście auburn hills w stanie Michigan. Dodge należy do koncernu Chryslera.

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Dodge (produkowanych współcześnie) należą m.in.: Avenger, Caravan, Caliber, Demon, Durango, Journey, Ram, SRT-4, Trazo oraz Viper.

Żarówki do innych modeli marki Dodge

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.