Logo marki Skoda

Żarówki i oświetlenie do marki: Skoda

Historia Skody sięga 1859 roku, kiedy to założono zakłady Skody w Pilźnie. Zakłady te kupił od hrabiego Waldsteina Emil Skoda. Początkowo w zakładach produkowano części metalowe, a później zajęto się przemysłem zbrojeniowym. Jednak po śmierci Emila Skody oraz po pierwszej wojnie światowej, zaczęły powstawać pierwsze samochody. Zakłady Skody dokonały fuzji z inną firmą - Laurin&Klement.

Razem zaczęli wypuszczać samochody takie jak model 150. Produkcja tych samochodów oparta była na linii montażowej (od 1930 roku), tak więc, pojazdy stały się bardziej dostępne dla społeczeństwa. W 1994 roku powstała fabryka samochodów marki Skoda w Poznaniu. Miało to na celu ograniczenie opłat celnych.

Marka Skoda znana jest na całym świecie, w tym na rynku australijskim. Od 2007 roku zaczęto eksportować samochody nawet do Chin. Zgodnie z prowadzonymi statystykami, sprzedano już ponad milion samochodów marki Skoda. Do najsłynniejszych modeli samochodów Skody należą m.in.: Octavia, Fabia, Felicia, Superb, Roomster, Favorit, Yeti, Rapid, Kodiaq oraz Citigo.

Żarówki do innych modeli marki Skoda

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.