Logo marki Nissan

Żarówki i oświetlenie do marki: Nissan

Za dokładną datę założenia uznaje się 26 grudnia 1933 roku, jednak wszystko zaczęło się w 1911 roku, kiedy to Masujiro Hashimoto założył w Tokio firmę Kwaishinsha, która zajmowała się przemysłem samochodowym. Następnie, skonstruował on pierwszy samochód, zwany DAT (od japońskiego słowa "datto", które oznacza uciekającego zająca). W 1926 roku nastąpiło połączenie firmy Kwaishinsha wraz z firmą Jitsuyo Jidosha. Rozpoczęła się wówczas produkcja pierwszych Datsunów.

W dniu 1 kwietnia, roku 1934, połączone firmy zmieniły nazwę na Nissan Motor Corporation Ltd, a w roku 1983 zmieniono również sposób nazywania samochodów: z Datsun na Nissan (nazwa zarezerwowana wcześniej dla samochodów ciężarowych). Nissan otrzymał wówczas drugie miejsce w wielkości produkcji samochodów w Japonii. Rok 1989 pozwolił Nissanowi wybić się także i na rynku amerykańskim - przedsiębiorstwo stworzyło luksusową linię Infiniti. Od 1999 roku Nissan współpracuje z Renaultem. 

Nissan zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. Koncern ten został uznany jako najlepiej dotowany w USA. Formą prawną Nissana jest typ spółki Kabushiki-gaisha. Siedziba marki znajduje się w Jokohamie. Do najsłynniejszych modeli samochodów marki Nissan możemy zaliczyć: Bluebird, Altima, Maxima, Micra, Tiida czy Qashqai.

Żarówki do innych modeli marki Nissan

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.