Żarówki i oświetlenie do marki: Smart

Smart z obecnych na rynku marek zajmujących się tworzeniem i produkowaniem samochodów osobowych, jest jedną z najmłodszych. Pomysłodawcą firmy był Nicolas Hayek, szwajcarski biznesmen oraz założyciel i właściciel popularnej firmy Swatch produkującej zegarki. Hayek wyszedł z pomysłem stworzenia niewielkiego, kompaktowego samochodu, który byłby tani, a przede wszystkim bezpieczny. Cytując Nicolasa, który uważał, że nowy samochód powinien być: pojazdem maleńkim, dla dwóch osób, z bagażnikiem na skrzynkę piwa, tanim jak auto z drugiej ręki, a jednocześnie bezpiecznym i wygodnym jak samochód normalnych rozmiarów.

W 1994r, gdy wreszcie udało mu się przekonać do swego pomysłu koncern Daimler-Benz, który powołał do życia spółkę Smart GmBH. Sama nazwa Smart pochodzi od dwóch pierwszych liter założycieli, a więc Swatch oraz Mercedes, a także słowa Art, oznaczającego sztukę. Cztery lata później zaczęto produkować pierwsze modele: ForTwo, ForFour oraz Roadster.

Niestety problemy finansowe, z którymi borykała się spółka, zmusiły ją do wstrzymania produkcji dwóch ostatnich modeli. Obecnie ponad połowa udziałów w spółce została sprzedana chińskiej firmie Geely, a nowy właściciel zapowiedział przeniesienie w 2022 r. produkcji samochodów elektrycznych tej marki do Chin.

Żarówki do innych modeli marki Smart

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.