Logo marki Mini

Żarówki i oświetlenie do marki: Mini

Wszystko zaczęło się w kwietniu 1959 roku, kiedy to ze względu na "boom" na ekonomiczne pojazdy, wyprodukowano pierwsze małe samochody typu sedan. W projekcie wzięli udział: projektant w branży motoryzacyjnej Alec Issigonis, jego pomocnik Jack Daniels, Chris Kingham oraz dwóch studentów inżynierii i czwórka specjalistów od rysunków.

Powodem zwiększonego popytu na takie małe i oszczędne pojazdy był kryzys paliwowy. Jednakże nazwa marki- Mini, pierwszy raz została użyta w roku 1961. I tak już zostało. Mini była marką zajmująca się produkcją samochodów o niewielkich rozmiarach. Mini do roku 2000 była własnością British Motor Corporation oraz jej następców, a w 2001 roku zakupiło ją BMW.

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Mini możemy zaliczyć m.in.: Morris Mini-Minor Traveller, Mini Pick-up, Wolseley Hornet, Riley Elf, Mini Moke, Austin Mini Cooper, Clubman i Clubman Estate oraz 1275GT.

Żarówki do innych modeli marki Mini

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.