Logo marki Chrysler

Żarówki i oświetlenie do marki: Chrysler

Historia marki rozpoczyna się w roku 1912, kiedy to Walter P. Chrysler podjął pracę w branży motoryzacyjnej jako szef produkcji w Buick Motors. Parę lat później awansował na stanowisko prezesa marki, a w 1919 przeszedł na emeryturę, z której powrócił w 1921 roku, aby zostać przewodniczącym rady nadzorczej Maxwell Motor Company.

Miał pomóc firmie w pokonaniu kryzysu ekonomicznego i wykupił w niej udziały. Przedsiębiorstwo to pod jego egidą zaczęło produkować samochody i otrzymało nazwę "Chrysler". Chrysler jest amerykańską marką zajmującą się produkcją m.in. samochodów. Marka jest własnością koncernu Fiata (od 2014 roku). Obecna siedziba Chryslera znajduje się w Auburn Hills w stanie Michigan. 

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Chrysler należą m.in.: 2 Litre, 160, 180, 200, 300 letter series, 300 non-letter series, 300, 300M, 300C, Aspen, Centura, Cirrus, Concorde, Cordoba, Crossfire, Daytona, Fifth Avenue, Newport czy Imperial.

Żarówki do innych modeli marki Chrysler

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.