Logo marki Ford

Żarówki i oświetlenie do marki: Ford

Przedsiębiorstwo pod nazwą „Ford” założył w 1903 roku w Stanach Zjednoczonych Henry Ford. W 1904 roku otwarto zakład produkcyjny marki w Kanadzie (pierwszy zagranicą). Pierwszym wyprodukowanym pojazdem był Ford Model T, a w kolejnych latach powstawały następne, coraz bardziej ulepszane i unowocześnianie modele samochodów. Podczas I wojny światowej Ford wytwarzał modele na potrzeby zbrojne (m.in. samochody ciężarowe, samoloty), a po II wojnie światowej udało mu się zaistnieć na rynku europejskim, jednak pierwszą otwartą w Europie fabrykę marki datuje się na rok 1911.

Na rynku australijskim samochody marki Ford znaleźć możemy już od 1925 roku. W Azji z kolei, pojazdy marki Mazda były często sprzedawane pod marką Ford (1995 rok - spółka Auto Alliance, w której udziałowcami są Ford i Mazda). Obecną siedzibą marki Ford jest Dearborn w stanie Michigan. Na stanowisku prezesa firmy zasiada Wiliam Clay Ford Junior, a dyrektora - Mark Fields.

Ford jest spółką akcyjną i zatrudnia około 199 tysięcy pracowników. Jest jedną z najlepiej dotowanych firm. Fabryki marki znaleźć można na całym świecie, m.in.: w Stanach Zjednoczonych (Detroit, Michigan, Illinois), w Ameryce Południowej (Argentyna i Brazylia), w Azji, Australii oraz Europie. Do najpopularniejszych modeli samochodów marki możemy zaliczyć: Mustang, Thunderbird, Taunus, Puma, Fusion, Explorer, Crown Victoria, Focus, Escort, Probe, Ka, Fiesta, Mondeo czy Cougar.

Żarówki do innych modeli marki Ford

Ford B-MAX

Ford C-Max

Ford Ecosport

Ford Fiesta

Ford Focus C-Max

Ford Focus

Ford Galaxy

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.