Logo marki Kia

Żarówki i oświetlenie do marki: Kia

Wszystko zaczęło się w roku 1944, kiedy to powstało przedsiębiorstwo zajmujące się produkowaniem części do rowerów - Kyungsung Precision Industry. Siedem lat później firma rozpoczęła również wytwarzanie całych rowerów, zmieniając wówczas nazwę na KIA Industries. Lata 60. XX wieku to początek produkowania przez KIA Industries motocykli oraz pojazdów trójkołowych. W latach 70. z kolei, firma skonstruowała pierwszy silnik, a także zaczęła wytwarzać samochody ciężarowe (np. model KIA Brisa).

W późniejszych latach akcje KIA Industries przejmowali kolejno Mazda Motor Corporation oraz Ford Motor Company. W 1990 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na KIA Motors. W latach 90. XX wieku, KIA Motors bardzo dynamicznie się rozwijało- zaczęto sprzedawać swoje samochody na rynku amerykańskim oraz europejskim. W roku 1999 nastąpiło połączenie spółek KIA i Asia Motors oraz przejęcie ich przez koncern Hyundai Motor.

Obecnie siedziba marki KIA znajduje się w Seulu w Korei Południowej. Rocznie firma produkuje około 1,3 miliony samochodów. Oprócz samochodów osobowych, KIA oferuje auta dostawcze, a także autobusy. Marka należy do Hyundai Motor Group, a nazwa KIA tłumaczona jest jako "powstać/wyjść z Azji". Do najlepiej znanych modeli samochodów marki KIA należą: Picanto, Rio, Ceed, Optima, Sportage, Sorento, Amanti, Cadenza oraz Carnival.

Żarówki do innych modeli marki Kia

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.