Logo marki Subaru

Żarówki i oświetlenie do marki: Subaru

Za oficjalną datę założenia marki Subaru uznaje się 15 lipca 1953 roku, jednak wszystko zaczęło się już w roku 1917, kiedy to Chikuhei Nakajima założył swoją firmę lotniczą. Po II wojnie światowej, wielu restrukturyzacjach i mariażach, nastąpiło zrzeszenie sześciu najbardziej dochodowych firm (w tym firmę Nakajimy) w jeden koncern Fuji Heavy Industries.

Logiem firmy została konstelacja sześciu gwiazd (tyle, ile firm tworzyło spółkę). Zaczęto od produkcji skuterów, a następnie przerzucono się na samochody do użytku codziennego (pierwszy samochód - Subaru 360).

Subaru Corporation jest japońską marką samochodów osobowych. W 16,5% należy do koncernu Toyota Motor Corporation. Siedziba Subaru znajduje się w Tokio w Japonii. Prezesem marki jest Yasuyuki Yoshinaga, a przewodniczącym rady nadzorczej - Takeshi Tachimori. Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Subaru należą: Ascent, BRZ, Impreza, Forester, Legacy, Levorg, WRX, Outback oraz XV.

Żarówki do innych modeli marki Subaru

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.