Logo marki Alfa Romeo

Żarówki i oświetlenie do marki: Alfa Romeo

Alfa Romeo swoje początki notuje w 1906 roku, kiedy to Alexandre Darracq, pionier w branży motoryzacyjnej, założył w Portello (koło Mediolanu) przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą samochodów. Trzy lata później otwarto tam również fabrykę, która miała produkować samochody marki Darracq, jednakże właściciel przedsiębiorstwa zbankrutował i w 1910 roku firma Alexandre'a Darracq została wykupiona przez przedsiębiorców z Lombardii.

Zakład nazwano "Alfa", jako skrótowiec od nazwy fabryki - "Anonima Lombarda Fabbrica Automobil". Podczas I wojny światowej w zakładzie produkowano pojazdy itd. na potrzeby wojskowe, a po jej zakończeniu - właścicielem przedsiębiorstwa został Nicola Romeo. Od jego nazwiska właśnie powstała pełna nazwa marki. W roku 1933 organizacja państwowa IRI zakupiła Alfa Romeo, a w 1986 roku Alfa Romeo zostało przejęte przez koncern Fiat, który zaplanował znaczne zwiększenie sprzedaży samochodów marki.

Alfa Romeo (spółka akcyjna) jest włoską marką, należącą od 1986 roku do koncernu Fiat. Zajmuje się produkcją samochodów wyścigowych, sportowych, luksusowych, dostawczych. Alfa Romeo posiada swoją siedzibę w Turynie we Włoszech, a przewodniczącym rady nadzorczej marki jest John Elkann. Samochody marki od początków jej istnienia wystawiane są w wyścigach, np. w Formule 1. Do najsłynniejszych modeli samochodów marki Alfa Romeo należą: Nuvola, Gloria, Giulietta, 8C Competizione, 159, GT, 156, 146, 75, Stelvio oraz Giulia.

Żarówki do innych modeli marki Alfa Romeo

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.