Logo marki Opel

Żarówki i oświetlenie do marki: Opel

Opel jest niemiecką marką (przedsiębiorstwo Opel Automobile GmbH) produkującą samochody osobowe oraz dostawcze. Historia zaczyna się w 1862 roku, kiedy to Adam Opel (przemysłowiec z Niemiec) stworzył swoją pierwszą maszynę do szycia. Maszyna ta skonstruowana została w jego rodzinnym mieście - Rüsselsheim am Main, gdzie do dziś znajduje się siedziba marki Opel. 22 lata później, przedsiębiorstwo Adama Opla zaczęło produkować rowery.

Po śmierci właściciela, w 1895 roku, jego rodzina zainteresowała się przemysłem samochodowym i cztery lata później wyprodukowano pierwszy samochód osobowy napędzany silnikiem spalinowym - System Lutzmann. Następnie, po podpisaniu w 1901 roku umowy z konstruktorem z Francji, zaczęły powstawać inne modele samochodów marki, a także motocykle. Podczas I wojny światowej w zakładach Opla produkowano głównie samochody ciężarowe na potrzeby zbrojne.

Po zakończeniu działań wojennych powstały pierwsze wytwarzane masowo modele: 8/25PS oraz 4/12PS. W następnych latach obserwuje się dalszą produkcję modeli samochodów. Po przejęciu Opla przez Groupe PSA w 2017 roku, właścicielem przestał być koncern General Motors. Prezesem marki jest Michael Lohscheller, a sam Opel jest spółką z o. o. Do najlepiej znanych modeli samochodów marki Opel możemy zaliczyć: Insignia, Corsa, Astra czy Vectra.

Żarówki do innych modeli marki Opel

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.