Logo marki Hyundai

Żarówki i oświetlenie do marki: Hyundai

Wszystko zaczęło się w 1947 roku, kiedy to zostało założone przedsiębiorstwo o nazwie HYUNDAI Engineering and Construction. Dokonał tego koreański biznesmen - Chung Ju-yung. Dwadzieścia lat później, 29 grudnia, na bazie firmy Ju-yunga, powstało przedsiębiorstwo HYUNDAI Motor Co. Ltd., które zajęło się produkcją samochodów.

Data ta uznawana jest za oficjalny początek istnienia marki Hyundai. W roku 1968 w fabryce HYUNDAI Motor Co. Ltd. wyprodukowano pierwszy samochód - model Cotina. Hyundai jest marką (należącą do Hyundai Motor Group) pochodzącą z Korei Południowej, zajmującą się produkcją samochodów. Obecna siedziba marki znajduje się w Seulu. Prezesem Hyundaia jest Chung Mong-koo. 

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Hyundai możemy zaliczyć m.in.: Accent, Creta Elantra, Eon, Grandeur, H-1, Ioniq, i10, i20, i30, Genesis, Sonata, Santa Fe, Tucson, Veloster czy Venue.

Żarówki do innych modeli marki Hyundai

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.