Logo marki Honda

Żarówki i oświetlenie do marki: Honda

Historia Hondy sięga roku 1906, kiedy to urodził się Soichiro Honda. Od najmłodszych lat pomagał ojcu przy naprawianiu rowerów, a jako piętnastoletni chłopak udał się do warsztatu samochodowego na praktyki. Tam nauczył się m.in. budowy silników i brał udział w tworzeniu samochodu Art Daimler. W roku 1927 Honda otworzył własny warsztat (jako filię już istniejącego) pod nazwą Art Shokai, a trzy lata później - fabrykę wytwarzającą pierścienie tłokowe to silników małego rozmiaru.

W 1945 roku sprzedał fabrykę Toyocie, a dwa lata później skonstruował pierwszy rower napędzany silnikiem - był to pierwszy pojazd marki Honda. W kolejnych latach produkowano mopedy, a także samochody dostawcze. W roku 1959 Honda rozpoczęła swoją sprzedaż na rynku amerykańskim, gdzie również Honda wyprodukował swoje pierwsze sportowe auto - S500. W 1972 roku powstała pierwsza w historii Honda Civic, a rok później Soichiro założył własne, całkowicie samodzielne, przedsiębiorstwo Mugen Motorsports.

Kolejnym prezesem Hondy został Kiyoshi Kawashima w 1973 roku. Obecna siedziba marki znajduje się w Tokio w Japonii, a prezesem Hondy jest Takahiro Hachigo. Do produkcji samochodów marka zatrudnia ponad 215 tysięcy pracowników. Jest czwartą najpopularniejszą marką samochodową na świecie. Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Honda zaliczamy: Accord, Civic, Jazz, City, Odyssey oraz CR-V.

Żarówki do innych modeli marki Honda

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.