Logo marki Mercedes-Benz

Żarówki i oświetlenie do marki: Mercedes-Benz

Za początek marki Mercedes-Benz uznaje się lata 80. XX wieku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler pozakładali firmy zajmujące się przemysłem samochodowym. Następnie obie marki zaczęły szukać odpowiedniego, rozpoznawalnego znaku towarowego. Firma Karla Benza postawiła na koło zębate (w 1903 roku), zmieniając je na wieniec laurowy w roku 1909. Przedsiębiorstwo Daimlera z kolei, zmieniło nazwę marki na "Mercedes".

Jest to imię żeńskie, hiszpańskiego pochodzenia, oznaczające łaskę, które nosiła córka największego klienta Daimlera - Austriaka Emila Jellinka. Firma Benza oraz Daimlera związało porozumienie, które miało zagwarantować im stabilizację ekonomiczną podczas I wojny światowej. Współpraca obu przedsiębiorstw trwała od roku 1926 aż do roku 1998. Rok 1998 to moment, w którym niemiecki mariaż wykupił udziały u amerykańskiego Chryslera. W ten sposób marce udało się zasłynąć na rynku amerykańskim. 

Mercedes-Benz posiada swoją siedzibę w Stuttgarcie w Niemczech. Wartość znaku towarowego marki wynosi ponad 21 miliardów dolarów (trzecie miejsce na świecie). Mercedes-Benz aktualnie zajmuje się produkcją samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także busów i autobusów. Jej prawnym właścicielem jest koncern Daimler AG. Do najlepiej rozpoznawalnych modeli samochodów marki Mercedes-Benz należą: W168, W176 i W177, CL203, W202, W203, W124, W126, C117.

Żarówki do innych modeli marki Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Klasa A

Mercedes-Benz Klasa B

Mercedes-Benz Klasa C

Mercedes-Benz Citan

Mercedes-Benz CLA

Mercedes-Benz CLC

Mercedes-Benz CLK

Mercedes-Benz CLS

Mercedes-Benz Klasa G

Mercedes-Benz Klasa GL

Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLK

Mercedes-Benz Klasa M

Mercedes-Benz Klasa R

Mercedes-Benz Klasa S

Mercedes-Benz SL

Mercedes-Benz SLK

Mercedes-Benz SLS

Mercedes-Benz Sprinter

Mercedes-Benz TF

Mercedes-Benz Klasa V

Mercedes-Benz Vaneo

Mercedes-Benz Vario

Mercedes-Benz Viano

Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz ZR

Mercedes-Benz ZT

Mercedes-Benz ZT-T

Mercedes-Benz ZS

Mercedes-Benz MG

Mercedes-Benz MG TF

Mercedes-Benz MG ZR

Mercedes-Benz MG ZS

Mercedes-Benz MG ZT

Mercedes-Benz MG ZT- T

Mercedes-Benz Klasa E

Mercedes-Benz GLC

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.