Logo marki Porsche

Żarówki i oświetlenie do marki: Porsche

Wszystko zaczęło się 25 kwietnia 1931 roku, kiedy to Ferdinand Porsche założył przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów. Podczas II wojny światowej właściciel był jednak zmuszony wytwarzać pojazdy na potrzeby zbrojne, ale już w 1947 roku firmę przejął syn Ferdinanda.

Właśnie wtedy wyszedł model Porsche 365, produkowany na większą skalę. W następnych latach dalej powstawały coraz to nowsze i lepsze modele samochodów marki Porsche. Porsche zajmuje się produkcją osobowych samochodów luksusowych oraz sportowych.

Siedziba marki znajduje się obecnie w Stuttgart-Zuffenhausen. Porsche jest spółką akcyjną, której właścicielem jest koncern Volkswagen AG. Dyrektorem marki jest Matthias Müller, a przewodniczącym rady nadzorczej - Wolfgang Porsche. Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Porsche należą: 911 (991), 981 Boxster, Cayenne, Cayman 981c, Macan oraz Panamera.

Żarówki do innych modeli marki Porsche

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.