Logo marki Jeep

Żarówki i oświetlenie do marki: Jeep

Wszystko zaczęło się w roku 1940, kiedy to armia Stanów Zjednoczonych zleciła wyprodukowanie wojskowego samochodu patrolowego, z napędem na cztery koła. Wyzwania podjęło się przedsiębiorstwo Willys-Overland Motors, które w 1941 roku zaprezentowało model nazwany potocznie "Jeep'em".

Samochód świetnie spisał się podczas II wojny światowej, tak więc po zakończeniu walk, już w okresie pokoju, rozpoczęto produkcję pojazdu Jeep CJ-2A. Mniej więcej od 1950 roku Jeep stał się samodzielną marką, a od 2014 - jednostką zależną od koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Jeep jest amerykańską marką produkującą samochody terenowe, należącą do koncernu Fiat Chrysler Automobiles (od 2014 roku). Obecna siedziba marki znajduje się w Toledo w stanie Ohio. Prezesem Jeep'a jest Michael Manley.

Do najpopularniejszych, i produkowanych obecnie, modeli samochodów marki Jeep należą: Grand Cherokee, Cherokee, Compass, Renegade oraz Wrangler.

Żarówki do innych modeli marki Jeep

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.