Logo marki Suzuki

Żarówki i oświetlenie do marki: Suzuki

Momentem założenia marki Suzuki jest rok 1909, kiedy to w Hamamatsu została założona firma wykonująca maszyny tkackie "Suzuki Loom Company". Dokonał tego Michio Suzuki, który w 1937 roku rozpoczął w owym miejscu produkcję pierwszych samochodów. Prace niestety przerwał wybuch II wojny światowej i dopiero w 1951 roku powrócono w zakładzie do działalności związanej z branżą motoryzacyjną.

Powstał wówczas pierwszy motorower, a cztery lata później - pierwszy samochód produkowany na masową skalę: "Suzulight". W roku 1970 stworzono samochód terenowy, a około 20 lat później firma zmieniła nazwę na Suzuki Motor Corporation.

Suzuki jest japońską marką produkującą samochody, motocykle oraz silniki. Siedziba marki znajduje się w Hamamatsu w Japonii. Prezesem Suzuki jest Osamu Suzuki, a jej dyrektorem - Toshihiro Suzuki. Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Suzuki należą: Swift, Grand Vitara, Alto, Escudo, Baleno, Celerio, Ignis oraz SX4.

Żarówki do innych modeli marki Suzuki

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.