Logo marki Mitsubishi

Żarówki i oświetlenie do marki: Mitsubishi

Początek marki Mitsubishi przypada na rok 1870, kiedy to Yataro Iwasaki założył swoje przedsiębiorstwo transportowe, posługujące się logiem przedstawiającym trzy diamenty (słowo mitsubishi tłumaczy się właśnie jako "trzy diamenty"). W 1874 roku siedzibę firmy przeniesiono do Tokio, gdzie rozpoczęto działalność stoczniową oraz przemysłową. Pierwszy samochód marki wyprodukowano dopiero w 1917 roku. Był to samochód osobowy wzorowany na Fiacie Zero. W roku 1918 powstał pierwszy samochód ciężarowy, a rok później - pierwszy samolot.

Podczas II wojny światowej Mitsubishi wytwarzało głównie samoloty do celów zbrojnych, a do produkcji samochodów marka powróciła w latach 50. i 60. XX wieku. To właśnie w 1951 roku wyprodukowany pierwsze jeepy. W późniejszych latach Mitsubishi wprowadziło swoje pojazdy na rynek amerykański i europejski. W roku 1985 marka zawiązała spółkę z Chryslerem i powstał wtedy model Eclipse. 

Prezesem marki Mitsubishi jest obecnie Takehiko Kakiuchi, a jej siedziba znajduje się w Chiyodzie w Tokio. Mitsubishi Corporation jest nie tylko marką samochodów. Są to różne korporacje powiązane jako keiretsu, za pomocą zależności biznesowych i kapitałowych. Pod marką Mitsubishi znajdziemy producenta samochodów, automatyki przemysłowej, różne huty, stocznie, zakłady chemiczne oraz zbrojeniowe, bank. Posiada ona również udziały w Nikonie oraz firmie Verbatim. Najpopularniejsze modele samochodów marki Mitsubishi to: Pajero, Lancer, ASX, Sapporo, Sigma oraz Eclispse.

Żarówki do innych modeli marki Mitsubishi

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.