Logo marki Renault

Żarówki i oświetlenie do marki: Renault

Renault jest marką samochodów należącą do najstarszych. Firmie przypisuje się największy udział w sprzedaży pojazdów mechanicznych na świecie, a za dokładną datę założenia Renault (zwaną wtedy Spółką Braci Renault) uznaje się 25 lutego 1899 roku. Bracia, czyli: Louis (który rok wcześniej wykonał swój pierwszy samochód), Marcel oraz Fernand utworzyli też własny warsztat samochodowy na terenie domu rodzinnego w Billancourt. Aż do 1920 roku w zakładzie braci wykonywano części do pojazdów innych marek, jednakże w 1902 roku Louis Renault stworzył pierwszy silnik.

W późniejszych latach bracia reklamowali swoje samochody poprzez udział w wyścigach, podczas których startowali na własnych pojazdach. W 1906 roku nazwa firmy została zmieniona na "Les Automobiles Renault" (Samochody Renault). Podczas I wojny światowej Renault produkował na potrzeby aliantów, a po jej zakończeniu Renault stał się spółką akcyjną i tworzył samochody do użytku cywilnego. 

Obecnie Renault zatrudnia ok. 130 tysięcy pracowników. Formą prawną marki jest Société Anonyme. Siedziba marki znajduje się w Boulogne-Billancourt. Renault posiada swoje fabryki w takich krajach, jak: Francja, Belgia, Hiszpania, Rumunia, Słowenia, Maroko, Turcja, Indie, Korea Płd, Brazylia. Marka jest drugim na świecie producentem samochodów. Do najlepiej znanych powszechnie modeli samochodów marki Renault należą: Twingo, Clio, Megane, Captur, Kangoo, Scenic, Trafic czy Thalia.

Żarówki do innych modeli marki Renault

Renault Laguna

Renault Latitude

Renault Logan

Renault Master

Renault Megane

Renault Modus

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.