Logo marki Dacia

Żarówki i oświetlenie do marki: Dacia

Wszystko zaczęło się w 1943 roku, kiedy to zostało założone przedsiębiorstwo Uzina de Autoturisme Pitești, które zajmowało się produkcją silników do samolotów. Firma ta posiadała swoją fabrykę w Pitesti (budowa tej fabryki trwała do 1966 roku). Pierwszym modelem samochodu miał być pojazd o nazwie Mioveni. Rumuni jednak zaniechali projektu i w 1968 roku podjęli współpracę z Renaultem.

Właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze samochody marki Dacia, na licencji Renault (pierwszy model - 1100 w 1968 roku). Dacia jest rumuńską marką zajmująca się produkcją samochodów osobowych i dostawczych. Marka jest własnością koncernu Renault. Obecna siedziba Dacii znajduje się w Mioveni. Prezesem marki jest Luc Alexandre Ménard.

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Dacia należą m.in.: 1100, 2000, Dokker, Lodgy, Duster, Logan, Nova, Sandero, 500 Lastun, Pick-up oraz modele z serii 1300.

Żarówki do innych modeli marki Dacia

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.