Logo marki BMW

Żarówki i oświetlenie do marki: BMW

Za oficjalną datę założenia marki BMW uznaje się 7 marca 1916 roku. Na początku przedsiębiorstwo zostało nazwane Rapp Motorenwerke GmbH, jednak po odejściu jednego z założycieli- Karla Rappa, firma zmieniła nazwę na Bayerische Motoren Werke GmbH. Wówczas za projekty odpowiadał Max Friz, a prezesem (aż do 1942 roku) był Franz Josef Popp. Produkowano wtedy głównie samoloty oraz części do nich (silniki), na potrzeby wojenne. Jednakże po zakończeniu działań wojennych, pod groźbą zamknięcia przedsiębiorstwa, BMW musiało przebranżowić się na inne produkty, które mogłyby znaleźć zastosowanie w erze pokoju.

Zaczęto wówczas wytwarzać silniki do łodzi, samochodów, motocykli, ciężarówek. W roku 1920 BMW stało się własnością Knorr-Bremse, dzięki czemu firma mogła lepiej się rozwijać i oferować szkolenia branżowe przyszłym pracownikom. Dwa lata później, pod egidą Castiglioniego, BMW zyskało niezależność i zaczęło produkować pierwsze motocykle, a pod koniec lat 20. XX wieku - zaczęły powstawać pierwsze samochody.

BMW jest spółką akcyjną, a także niemieckim koncernem zajmującym się branżą motoryzacyjną. Marka produkuje samochody osobowe, motocykle, skutery, rowery (od 60 lat) oraz silniki. Jej obecna siedziba znajduje się w Monachium w Bawarii. Prezesem BMW jest Harald Krueger, a przewodniczącym rady nadzorczej - Joachim Milberg. 

Żarówki do innych modeli marki BMW

BMW Seria 1

BMW Seria 2

BMW Seria 3

BMW Seria 4

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.