Logo marki Land Rover

Żarówki i oświetlenie do marki: Land Rover

Land Rover to brytyjskie przedsiębiorstwo produkujące głównie samochody terenowe – początkowo przez firmę Rover, następnie już pod własnym szyldem, a więc Land Rover. Inspiracją dla Brytyjczyków był amerykański Jeep. To na jego podstawie stworzono własną konstrukcją, zaiste uniwersalną – w głównym zamyśle miał być to pojazd przeznaczony dla wojska, jak i dla ludności cywilnej.

Początki firmy sięgają roku 1948, kiedy to wprowadzono do produkcji pierwszy model marki – Land Rover Series, który produkowany jest po dziś dzień – i to bez większych zmian, jako model Defender. Kolejnymi pojazdami były kolejno: Range Rover (pierwszy europejski SUV, który zadebiutował w 1970 r.), Discovery (debiutujący w 1989 r.) i Freelander (kolejny SUV z roku 1996, przeznaczony głównie do jazdy miejskiej).

Listę zamyka Range Rover Sport z 2005r, czyli jeszcze jeden SUV – znacznie jednak przewyższający poprzedników pod względem oferowanego luksusu, w pierwotnym zamyśle miał być to pojazd przeznaczony głównie do jazdy po asfalcie, jednak najróżniejsze testy jednoznacznie wskazują, iż Range Rover Sport poradzi sobie również w znacznie trudniejszym terenie.

Żarówki do innych modeli marki Land Rover

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.