Logo marki Citroën

Żarówki i oświetlenie do marki: Citroën

Za oficjalną datę założenia marki Citroen możemy uznać rok 1919, kiedy do masowej produkcji weszły samochody Citroen Typ A. Dokonał tego André Citroën, który w 1904 roku opatentował stalowe koła zębate (do dziś stanowią one logo marki) i w 1917 otworzył swoją fabrykę samochodów. Dwa lata po oficjalnym założeniu przedsiębiorstwa Citroen, w fabrykach udało się wyprodukować już 20 tysięcy samochodów (tylko w ciągu jednego roku).

W 1928 roku André Citroën udał się do Warszawy, skąd zaczerpnął pomysł na wytwarzanie wysokoprężnych silników, które stosowano w samochodach ciężarowych. Wtedy też powstała w polskiej stolicy montownia Citroena. Ze względu na ryzyko upadku przedsiębiorstwa, w roku 1934 Citroena przejął Michelin. Następne lata to produkcja coraz to nowszych modeli pojazdów. W roku 1974 Citroen utworzył koncern PSA wraz z Peugeotem, aby uchronić się przed kryzysem ekonomicznym. 

Wraz z przedsiębiorstwem Peugeot, francuska marka tworzy koncern PSA. Obecnie siedziba Citroena znajduje się w Paryżu, a prezesem marki jest Linda Jackson. Citroen zajmuje się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych oraz dostawczych. Marka otrzymała wiele nagród motoryzacyjnych "Samochód Roku" na przestrzeni lat swojej działalności. Do najlepiej rozpoznawalnych modeli samochodów marki Citroen możemy zaliczyć: Xantia, Xsara, Nemo, Berlingo, modele z serii C1, C2, C3, C4, C5, C6 oraz modele z serii DS.

Żarówki do innych modeli marki Citroën

Citroën Jumper

Citroën Jumpy

Citroën Nemo

Citroën Relay

Citroën Xsara

Citroën Xsara Picasso

Citroën C4

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.