Logo marki Peugeot

Żarówki i oświetlenie do marki: Peugeot

Peugeot jest marką samochodów francuskiego pochodzenia. Oprócz produkcji samochodów osobowych i dostawczych, zajmuje się również produkcją rowerów, skuterów oraz motocykli. Początek marki Peugeot przypada na rok 1810, kiedy to Jean Pierre Peugeot założył w Sochaux zakłady mechaniczne, gdzie 76 lat później uruchomiono produkcję rowerów. W kolejnych latach obserwujemy pojawianie się kolejno samochodów z silnikami parowymi, później z silnikami spalinowymi (pierwszy w 1891 roku).

Po I wojnie światowej, Peugeot zajął się produkowaniem samochodów osobowych. Rok 1929 otworzył serię samochodów z oznaczenia trzycyfrowymi, np. 201 (gdzie cyfra pierwsza oznacza klasę/wielkość, a cyfra ostatnia oznacza kolejną serię). Takie oznaczenia znamy do dziś. Okres II wojny światowej to przejęcie zakładu przez Niemców, jednak później Peugeot ponownie ruszył z produkcją pojazdów. W roku 1959 powstał samochód z silnikiem diesla (takie pojazdy dalej są we Francji popularne). 

Pod nazwą marki cały czas powstają rowery, motorowery oraz różne narzędzia. Peugeot posiada 24 fabryki na całym świecie, a siedziba marki znajduje się w Sochaux. Formą prawną Peugeot jest filia PSA (koncern Peugeot i Citroen). Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Peugeot możemy zaliczyć: 205, 206, 207, 208, 308, 301, 406, 407, 605, 607, 907 czy 4007.

Żarówki do innych modeli marki Peugeot

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | powered by rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.