Logo marki Lancia

Żarówki i oświetlenie do marki: Lancia

Za oficjalną datę założenia marki Lancia uznaje się dzień 29 listopada 1906 roku. Powstało wówczas przedsiębiorstwo o nazwie Lancia&Cie, które miało zająć się produkcją samochodów osobowych. Założyli je w Turynie przyjaciele: Vincenzo Lancia oraz Claudio Fogolin.

Pierwszym wyprodukowanym samochodem był zaprojektowany w 1907 roku model "tipo 51", zwany także "HP 12". Lancia jest włoską marką, zajmująca się produkcją samochodów osobowych. Należy ona do koncernu motoryzacyjnego Fiat (od 1969 roku). Obecna siedziba marki Lancia znajduje się Turynie. 

Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Lancia zaliczyć można m.in.: Thema, Lybra, Thesis, Delta oraz Voyager. Jednakże skutkiem słabego popytu na te samochody, obecnie (tj. od 2018 roku) produkowany jest tylko jeden model - Ypsilon II (produkowany w Polsce - w fabryce w Fiata w Tychach, a sprzedawany tylko na rynku włoskim).

Żarówki do innych modeli marki Lancia

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.