Logo marki Isuzu

Żarówki i oświetlenie do marki: Isuzu

Isuzu to jedno z najstarszych japońskich przedsiębiorstw, skupiających swą uwagę głównie na przemyśle motoryzacyjnym. Początki marki sięgają roku 1916, kiedy to Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Co. i Tokyo Gas i Electric Industrial Co. postanowiły połączyć swe siły i wspólnie stworzyły plan produkcji pierwszych samochodów osobowych.

Niedługo później, bowiem w roku 1922 zaczęto produkować pierwszy pojazd, znany pod nazwą Wolseley A-9, gdzie Wolseley odnosiło się do innego, brytyjskiego przedsiębiorstwa funkcjonującego pod tą samą nazwą, które udzieliło licencji na produkcję tego modelu. Po II Wojnie Światowej, Japonia zaczęła przeżywać okres szybkiego rozwoju, stąd też pojawiło się wielkie zapotrzebowanie na pojazdy ciężarowe Isuzu, mogące transportować żywność i różnego typu towary.

Firma w głównej mierze skupia się właśnie na produkcji samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów, ale także aut osobowych, wśród których najpopularniejszy jest model Isuzu Gemini. Nazwa japońskiej firmy Isuzu, pochodzi od rzeki przepływającej przez Park Narodowy ISE-Shrine. Od 1949 roku aż po dziś, firma funkcjonuje pod nazwą Isuzu Motors Limited.

Żarówki do innych modeli marki Isuzu

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.