Logo marki Mazda

Żarówki i oświetlenie do marki: Mazda

Za początek marki Mazda uznaje się rok 1920, kiedy to Jujiro Matsuda założył przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją obrabiarek. Firma ta nosiła nazwę Toyo Corg Kogyo, a jej siedziba znajdowała się w Hiroszimie. Po pewnym czasie, w 1931 roku, przedsiębiorstwo zaczęło produkować również pierwsze samochody. Były to trójkołowe Mazda-go, stanowiące połączenie samochodu oraz motocykla. Pojazdy te cieszyły się sporą popularnością i rozpoczęła się ich sprzedaż także w Chinach.

Rok 1934 to zmiana nazwy firmy na Mazda oraz powstanie pierwszego znaku towarowego. Dwa lata później zmieniono logo, a później rozpoczęto produkcję samochodów osobowych, którą wstrzymano na skutek bomby w Hiroszimie. Rozwój marki przypada na rok 1960 - wyprodukowano wówczas model R360. Już trzy lata później Mazda świętowała powstanie miliona sztuk pojazdów. W następnych latach marka wypuszczała coraz to nowsze modele samochodów. Co ciekawe, Mazda jest marką dbającą szczególnie o środowisko - jako pierwsi wyprodukowali pojazd hybrydowy z silnikiem rotacyjnym.

Obecnie Mazda ma swoją siedzibę w Hiroszimie (tylko tam rocznie wytwarzanych jest ok. 500 tysięcy samochodów), a także zakład produkcyjny w Hofu. Fabryki znajdują się również w wielu miejscach na świecie. Mazda jest marką samochodów, wyznającą zasadę czerpania przyjemności z jazdy wraz z zasadą dbania o środowisko naturalne (hasło "zrównoważony zoom-zoom"). Do najpopularniejszych modeli samochodów marki Mazda zalicza się m.in.: Demio, Axela, Premacy, Atenza, Biante czy CX-3.

Żarówki do innych modeli marki Mazda

Copyright © 2024 - jakie-zarowki.pl | Realizacja rLink.pl

Informacje zamieszczone na stronie jakie-zarowki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Znaki firmowe i towarowe należą do ich właścicieli.